Sokféle értelmezés született már nyelvészektől és történészektől a kínai zodiákus avagy a 12 születési képmás (szakszóval: 地支 Dì Zhī, Földi Támaszok) írásjegyeinek eredetével kapcsolatban: természeti, mezőgazdasági, csillagászati, számtani vonatkozást sejtenek. Ezek mind remek elképzelések, ám alig említenek kapcsolatot a jegyek között, mintha mindegyiket különállóan vizsgálták volna. Márpedig ez a 12 minőség egyetlen változási folyamat (időkör, életkör, a Föld keringési pályája, Nappálya, Napállások, a Hold fényváltozásai) tizenkét szakasza. Ésszerű feltételezés hát, hogy kell lennie egy átfogó elvnek, ami mind a tizenkettőt összeköti.
Az elsőként magyar nyelven közölt, a szakma nemzetközi színterén is egyedülálló tanulmányomban
a képi ábrázolásból kiindulva rámutatok egy átfogó összefüggésre.
Kevésbé valószínű, hogy a kínai nyelv legrégebbi írásemlékei között is megtalálható írásjegyeket egymástól függetlenül, innen‐onnan szedegették volna össze – ahhoz túl sok hasonlóságot fedezni fel bennük.
Megosztási irányelvek: A PDF anyagot a szerző (Hornyánszky Simon) írásos engedélye nélkül nem szabad feltölteni sehova, csupán hivatkozni lehet az itt is linkelt oldalra. Sem részeiben, sem egészében nem másolható a tartalma a szerző írásos engedélye nélkül. Kérek mindenkit, tartsa ezt tiszteletben.
Legutóbbi hozzászólások